Priklausyti bendruomenei

Emigracijoje tai ypač svarbu

Prieš išvykstant gyventi į Bulgariją, man, „Tarp 2 šalių“ įkūrėjai Justinai, kelis mėnesius galva dūzgė kaip bičių avilys ir, rodės, tuoj sprogs. Vis svarsčiau, ar darau teisingą sprendimą ir net susapnavau save galvojančią, kur mane palaidos. Itin gąsdino artimųjų ir net mažai pažįstamų žmonių klausimas, tai ar išsikraustau su visam.

Apie abejones retai kalbama garsiai, tad jaučiausi truputį nenormali. Per daug sentimentali. Per daug dramatizuojanti. Tačiau vis daugiau bendraudama su kitomis emigrantėmis supratau, kad panašius klausimus sau kelia tikrai didelė jų dalis. Suvokiau, koks kartais vienišas gali būti gyvenimas emigracijoje. Fiziškai galime būti apsupti žmonių, bet sunku atsiverti, rasti tų, kurie suprastų, nes išgyvena panašius jausmus.

Užsienyje lietuviai dažnai buriasi į tautines bendruomenes, bet taip pat galima ieškoti bendraminčių ir kaimynų grupelėse, jungtis prie savanoriškų iniciatyvų ar susirasti žmonių, turinčių panašių pomėgių ar interesų – mamų klubą, žygeivių/šokių/muzikos/dailės būrelį, knygų klubą, tinklaveikos renginius ar pan. Jei nėra galimybės burtis gyvai, verta paieškoti sau artimų grupių virtualioje erdvėje. Labai svarbu nepaskęsti namuose ar antrosios pusės gyvenime ir nepamiršti savęs (taip kartais nutinka meilės emigrantėms).

Būtent dėl bendrystės poreikio ir gimė Tarp 2 šalių iniciatyva. Dalinamės savo patirtimis, kalbiname kitas emigrantes ir specialistes, organizuojame virtualius mokymus ir diskusijas. Tačiau labiausiai paliečia ir toliau judėti įkvepia bendrystė, palaikymas ir atgalinis ryšys. Todėl daugiausiai savo laiko ir energijos norime skirti būtent bendruomenės kūrimui ir puoselėjimui.

Jei ir Tau trūksta erdvės pokalbiams apie emocijas emigracijoje, adaptacijos iššūkius, klausimus, kylančius stengiantis perduoti kalbą, tradicijas, tapatybę vaikams, kviečiame prisijungti prie Tarp 2 šalių emigrančių bendruomenės Contribee platformoje.

Ten gali pasirinkti norimą narystės lygį. Pasirinkus partnerės narystę, tavęs laukia ne tik praktinių patarimų pilni straipsniai ir video, vienas seminaras/diskusijas/susitikimas su specialistu kas mėnesį su galimybe užduoti klausimus, komentuoti, diskutuoti, bet ir knygų /filmų bei palaikymo klubai.

BENDRUOMENĖ SKIRTA:

  • Užsienyje gyvenančioms lietuvėms, kurioms stinga turinio ir pokalbių apie emigracijos gylį, išgyvenimus, iššūkius.
  • Mamoms, kurioms kyla abejonių dvikalbystės, tapatybės, santykių su seneliais, artimaisiais, tradicijų perdavimo procesuose ir labai norisi bendrystės ir ryšio su kitomis tame ir tuo gyvenančiomis moterimis.
  • Meilės emigrantėms, emigravusioms su visa šeima ir vienišėms – visoms, norinčioms pamatyti, patirti, suprasti daugiau emigracijos spalvų ir būti palaikančioje bendruomenėje.

Prisijungus tampa prieinamas ir visas straipsnių bei video įrašų archyvas. Bendruomenės paskyroje Contribee jau rasite straipsnius, kaip palaikyti emocinę sveikatą emigracijoje, kaip atsirinkti šventines tradicijas, diskusijos apie dvikalbystės mitus su profesionalais ir vebinaro su psichoterapeute, kaip neprarasti savęs ir gerai jaustis emigracijoje įrašus. O toms, kurioms aktualios vaikų auginimo užsienyje temos, paruošėme patarimų, kaip paruošti vaiką darželiui, kai nemoka kalbos, kaip švęsti valstybines šventes užsienyje su vaikais, ką padovanoti emigrantų vaikams ir video gidą, kaip paruošti vaiką kraustymuisi į kitą šalį.

KNYGŲ/FILMŲ KLUBAS

Tai virtualūs susitikimai, vykstantys ZOOM platformoje kiekvieną mėnesį. Pakaitomis aptariame arba pasirinktą knygą, arba filmą. Tiek literatūros, tiek kino kūrinius renkamės kartu – apie emigraciją, tapatybę, gyvenimą tarp kelių kultūrų, santykius, adaptaciją. Pradėjome nuo lietuvių emigrančių autorių, bet tikrai tuo neapsiribosime. Atsispiriant nuo kūrinių, dalinamės įžvalgomis, asmeninėmis patirtimis, ieškome atsakymų į filosofinius klausimus. 

PALAIKYMO KLUBAS

Tai virtualūs susitikimai, vykstantys kartą per mėnesį ZOOM platformoje. Juose konkrečios temos nėra, kalbame apie tai, kas tuo metu rūpi susirinkusioms. Galbūt turite klausimą, kuris neduoda ramybės, o galbūt sudėtingą situaciją, kurioje reikia palaikymo ir išklausymo, o galbūt turite atradimų ar įžvalgų apie gyvenimą emigracijoje ir norite pasidalinti su žmonėmis, kurie supras. Pagrindiniai susitikimų principai:

Atvirumas. Priimame visas, nepriklausomai nuo šalies, amžiaus, profesinės ar šeimyninės padėties. 

Palaikymas. Išklausome ir neteisiame. Konkrečių situacijų padėti išspręsti negalėsime, bet galime išklausyti, palaikyti, pasidalinti savo patirtimi. 

Konfidencialumas. Pasitikime, kad pokalbiai liks tarp mūsų. 

Autentiškumas. Esame savimi ir atsiveriame tiek, kiek tuo metu esame pasirengusios. 

Laukiame Tavęs prisijungiant! Tapk nare